APTEH lugu #36: sergei

Sergei ei ole tavaline täikapood vaid koht, kuhu kogunevad inimesed, keda ühendab missioon ja soov hoida ringluses juba loodud väärt kaupa. Head materjalid, vintage ja retro riided ning aksessuaarid jõuavad Sergeisse läbi paljude inimeste ja koostöö. Valikust leiab nii stilistide, teatriinimeste kui ka teiste moegurude uuele ringile toodud rõivaid. Paljud poes olevad asjad läbivad ka erilise tähelepanu parandustööde, ümbertegemiste ja korrastamise näol.

LOE EDASI

APTEH lugu #35: Redwall Digital

Redwall Digitali meeskond loob igapäevaselt veebilehti ja veebipõhiseid infosüsteeme oma Aparaaditehase kontoris juba rohkem kui 5 aastat. Nende hubane hoovivaatega kontor on aga midagi enamat kui lihtne tööruum. Redwalli meeskonna eestvedamisel on nende kontoris toimunud erinevad kunstinäitused juba sellest ajast, kui nad majja kolisid. Lisaks enda korraldatud näitustele on nad jõu ja heade ideedega toetanud ka teisi majas toimuvaid kultuurisündmusi, osalenud Galeriide öö programmis ning selle aasta veebruarist on nende kureerida ka Aparaaditehase koridorigalerii.

LOE EDASI

APTEH lugu #34: Trans Europe Halles

Aparaaditehas kuulub juba neljandat aastat Euroopa ühte vanimasse kultuurivõrgustikku Trans Europe Halles, mis ühendab Euroopa kultuuritehaseid. Tänaseks päevaks osaleb selle 1983. aastal asutatud networki töös juba 127 kultuurilinnakut 36 riigist üle Euroopa. Eestist kuulub sinna veel Põhjala tehas, lähinaabritest näiteks Kaapelitehdas Helisingis, Institute for Environmental Solutions Cesises ja Kaņepes Kultūras centrs kultuurimaja Riias.
LOE EDASI

APTEH lugu #33: Arsise kellade kool

Aparaaditehaseses on juba pea aasta pesitsenud Eesti esimene kellade kool Arsis, mis sel aastal tähistab oma Tartu osakonna 20. juubelit. Nende aastate jooksul on kool muusikaarmastust jaganud rohkem kui 700-le lapsele ning pakkunud huvitegevuse võimalust igas vanuses harrastajatele. 
LOE EDASI

APTEH lugu #32: Taiga Film

Taiga film on režissöör-operaator Aleksandr Heifetsi produktsioonikompanii ja stuudioruum. Venemaal sündinud, Ameerika Ühendriikides üles kasvanud, Prahas, Moskvas ja Tadžikistanis töötanud psühholoogiaharidusega Aleksandr on oma rännakutega jõudnud elama Karlovasse ja stuudioruumi pidama siia meie juurde Aparaaditehasesse. Oma igapäevatöös keskendub ta sotsiaalsete dokumentaalfilmide tegemisele ja provokatiivsetele veebiklippidele, kus rõhk on eelkõige lool ja inimestel. Just inimeste sisemaailm ja huvi ühiskonna mehhanismide ning suhtlusmustrite vastu on see, mis teda just dokumentalistikas paelub.
LOE EDASI

APTEH lugu #31: Sofa Office

Aparaaditehasest on saanud Tartu loominguliste ja ettevõtlikke inimeste pesapaik, kus sünnib igapäevaselt lennukaid ideid ning tärkab innovatsioon. Kahtlemata on sellesse suure panuse andnud kultuuritehase kolmandal korrusel asuv päikesepaisteline ja floorast tulvil Sofa Office ühiskontor. LOE EDASI

APTEH lugu #30: Tartu 2024 ja Aparaaditehas

Kui me kolm aastat tagasi linnajuhtide ja kultuurikorraldajatega esimest korda ühise laua taha istusime, et arutada Tartu kandideerimist Euroopa kultuuripealinnaks, ei olnud meil õrna aimugi, millesse me end segame. Detailidesse laskumata, aga - esialgse projekti väljamõtlemine ja kirjapanemine, emotsionaalne kandideerimisprotsess, arvukad seminarid-konverentsid, kümned temaatilised eelüritused, lõputud ajurünnakud ning sajad töötunnid on vaid jäämäe veepealne osa ja mingis mõttes alles algus.
LOE EDASI

APTEH lugu #29: VLND burger

Ei, me ei hakka rääkima siin sellest, kuidas VLND burger maitseb nii hästi, et valiti mainekale reisiportaalile antud tagasiside põhjal Euroopa neljandaks. Mis on muidugi tõsi ja me oleme selle üle õigustatult uhked. Hoopis enam inspireerib meid lugu sellest, kuidas nad nii kaugele jõudnud on.
LOE EDASI

APTEH lugu #28: eAgronom

eAgronomi nime kandva start-up’i kontori suurtest akendest avaneb maaliline vaade Aparaaditehase sisehoovi nii ööl kui päeval. Omal ajal klõbistasid „vana” Aparaaditehase raamatupidajad just sellel korrusel arvelaudadega ja maksid trellidega turvatud ruumi pisikesest luugist rublades palka sadadele tehasetöölistele. Kui raamatupidajad olid lahkunud, inspireerisid need mõnusalt sumeda valgusega ruumid ja vaated fotograafe ja videokunstnikke, nüüd aga sünteesitakse selles valguses tarkvara ja teenuseid, mis aitavad maailma põllumajandust jätkusuutlikumaks teha.
LOE EDASI

APTEH lugu #27: Galeriide öö

Aparaaditehas oma lugematute soppide ja nurgatagustega on ideaalne keskkond mitte ainult kunsti loomiseks vaid ka selle esitlemiseks. Lisaks maja seitsmele „ametlikule” galeriile (Kogo, Ag47, tARTu pood, TYPA galerii, R-galerii, Redwall kontorigalerii ja Aparaaditehase koridorigalerii) võib siin leida kunsti rohkem või vähem ootamatutest kohtadest nii maja seest kui väljast.
LOE EDASI